Co stoi za sukcesem marki Leader School Poznań Winogrady?

Lata pracy udowodniły nam, że wypuszczamy spod naszych skrzydeł absolwentów, którzy autentycznie potrafią wysoko latać pod względem językowym. A to oznacza, że czują pełną swobodę w komunikowaniu się w języku obcym. Dokładnie o to nam chodziło 🙂

 

Możemy więc uznać, że każdego dnia, od 2013 roku wypełniamy naszą edukacyjną misję w 100%. Przyczyniają się do tego: założyciel Leader School Jakub Kasperczak wraz z całym zespołem kapitalnych i zaangażowanych lektorów. To oni wszyscy z pełną pasją i motywacją pomagają blisko 600 uczniom doskonalić swoje kompetencje językowe i spełnić marzenie mówienia w języku obcym swobodnie i pewnie, bez cienia wstydu i wątpliwości.

 

Tyle energii, ile nasz zespół wkłada w nauczanie, tyle samo pragniemy i jemu przekazać. Dlatego w naszych standardach jest nieustanny rozwój kadry przez zapewnienie jej kompetentnych szkoleń i kursów. Wtedy dopiero czujemy pełną synergię działań, gdy możemy zatroszczyć się zarówno o słuchaczy, jak i o grono członków naszej załogi.

 

Jeśli jesteś na naszej stronie po raz pierwszy i szukasz skutecznej szkoły językowej, która zapewni Ci nowoczesne nauczanie z wysokimi efektami, to intuicja poprowadziła Cię we właściwe miejsce.

 

Dołącz do 600 szczęśliwych słuchaczy, którzy już korzystają z naszych nowoczesnych zajęć językowych w Poznaniu Winogrady.

Poznaj metody

Nasz zespół

Magdalena Kasperczak

Dyrektor

BIO:

„Celem wielu liderów jest sprawić, by ludzie mieli o nich jak najlepsze zdanie. Celem wielkiego lidera jest sprawić, by ludzie lepiej myśleli o sobie?” Zgadzam się ze słowami Carli Northcutt, dlatego moje cele to: mieć szacunek dla pracy każdego człowieka w szkole,  budować szczere i dobre relacje z ludźmi i dawać moc, aby wzrastali.

Zależy mi na tym, aby każdy uczeń naszej szkoły czuł się w niej dobrze i chętnie do nas przychodził. Aby Leader School było miejscem, w którym zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, mogli rozwijać swoje pasje językowe. Dlatego dbam o ciepłą i przyjazną atmosferę, i śmiało mogę powiedzieć, że moja kadra to zespół, wykształconych, zaangażowanych, uśmiechniętych nauczycieli oraz profesjonalna i przemiła administracja.

Maciej Cześniuk

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication, egzaminator TGLS oraz TELC

„You know what the secret of life is? (…) One thing. Just one thing. You stick to that…”

Myślę, że ten doskonale opisuje moje nastawienie do życia. Moją pasją są angielski i filmy. Uważam, że aby poznać dany kraj, nie wystarczy tylko język i nauczone „na blachę” czasy i słownictwo, ale też znajomość kultury: zwyczajów, literatury, świąt, filmów, a nawet kuchni. Dlatego też podczas moich zajęć staram się wpleść wyżej wymienione elementy i urozmaicić uczniom walkę z trybami warunkowymi.

Martyna Pietrala

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication

Jestem miłośniczką języków obcych, absolwentką filologii rosyjskiej z filologią angielską na poznańskim UAMie, aktualnie próbującą swoich sił również w edytorstwie, a przy tym wieloletnią fanką mocnej muzyki, kina oraz teatru. Angielski towarzyszył mi od najmłodszych lat, dlatego z chęcią pomagam rozwinąć tę pasję u dzieci, dokładając wszelkich starań, aby przyswoiły one jak najwięcej wiedzy w jak najprzyjemniejszy dla nich sposób. Aczkolwiek z niemniejszym entuzjazmem uczę również dorosłych i młodzież, ponieważ sama podjęłam naukę języków hiszpańskiego i rosyjskiego w nieco późniejszym etapie mojego życia, dlatego uważam, że na naukę języka nigdy nie jest za późno oraz że wszystko można osiągnąć przy odpowiedniej dawce zaangażowania i motywacji. Jestem zdecydowaną zwolenniczką uczenia z humorem i przy pomocy nieoczywistych skojarzeń, tak, aby nauka była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Praca lektora daje mi bardzo dużo satysfakcji i każdego dnia przychodzę do szkoły z uśmiechem, gdyż uwielbiam pracować z ludźmi, a obserwowanie progresu moich kursantów zawsze napawa mnie niesamowitą radością. Staram się wprowadzać na większości swoich zajęć również zagadnienia kulturowe, a czasem i literackie czy muzyczne, a niekiedy i historyczne, z racji na fakt, że znajomość języków obcych zapewnia wiele możliwości w późniejszym życiu, takich jak chociażby nowe znajomości czy poznawanie nowych kultur. W końcu na świecie jest zbyt wiele ludzi, aby ograniczać się tylko do tych, którzy posługują się naszym językiem ojczystym!

Oliwia Piskorz

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność Leo English i BLS Communication, egzaminator TGLS

Jestem lektorem języka angielskiego i nauczam na wielu poziomach: dzieci, młodzież i dorosłych. Zawód nauczyciela wybrałam świadomie, ponieważ lubię pracować z ludźmi, jednak dążę do tego aby w przyszłości zostać również tłumaczem. Jednym z powodów dla których zdecydowałam się zostać lektorem języka angielskiego jest fakt czerpania radości z interakcji z innymi ludźmi. Uważam, że potrafię znaleźć przysłowiową „nić porozumienia” z każdą osobą bez względu na wiek lub poziom motywacji do nauki języka. Swoją pracę mogę nazwać swoim hobby. Ponadto jestem kinomaniakiem i w wolnych chwilach staram się nadrobić zaległości w tej dziedzinie.

Olga Krahel

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego

Jestem studentką filologii norweskiej i prawa. Moją pasją jest podróżowanie i poznawanie innych kultur. Uważam, że nauka języków jest jedną z najcenniejszych umiejętności w dzisiejszych czasach. Uwielbiam pracować zarówno z młodszymi, jak i z dorosłymi. Sama rozpoczęłam naukę języka norweskiego w późnym wieku, wiec wiem jakie problemy mogą towarzyszyć kursantom w podobnej sytuacji. Jestem zwolenniczką nauki języka żywego i łamania barier językowych, bo przecież uczymy się języków by móc je później bez stresu wykorzystywać w prawdziwych sytuacjach i konwersacjach. Jestem także wielką miłośniczką teatru i kina, a także aktywnego spędzania czasu w naturze.

Katarzyna Jędraszak

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego

Język angielski towarzyszy mi od wielu lat. Trzykrotnie brałam udział w wymianach kulturowych jako Au Pair. W ten sposób zwiedziłam Hiszpanię, USA oraz Szwajcarię szlifując swoje umiejętności językowe. Uważam, że istnieje wiele sposobów na urozmaicenie lekcji językowych, tak aby nauka była pozytywnym doświadczeniem. Zawsze staram się być otwarta i serdeczna, zachowując poczucie humoru które jest niezmiernie ważne szczególnie dla moich młodszych kursantów. Jestem studentką kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i zwolenniczką zdrowego trybu życia. Prywatnie jestem również miłośniczką sportów zimowych – do zobaczenia na stoku!

Dominika Bembnista

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication

”There is no knowledge that is not power.” – Ralph Waldo Emerson

Absolwentka filologii angielskiej, miłośniczka języków i kultury krajów anglojęzycznych. Ciekawa świata, marzycielka, ale też realistka, kiedy potrzeba. Preferuję social relationships od social distancing. Swoją przygodę z nauczaniem języka angielskiego zaczęłam w młodym wieku, udzielając korepetycji i prowadząc lekcje indywidualne. Dzielenie się wiedzą i zarażanie miłością do angielskiego u młodzieży, jak i dorosłych sprawia mi ogromną radość.
Practice makes perfect, czyli praktyka czyni mistrza. A praktyka to nie tylko gramatyka, zadania i teoria, ale też i filmy, seriale, muzyka oraz książki. Jedno nie wyklucza drugiego i oba bez siebie nie istnieją.

Adam Urban

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication

Absolwent Filologii Angielskiej ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to jedna z moich pasji, które staram się rozwijać każdego dnia, a także zarażać nią innych. Wychodząc z założenia, że w celu poznania języka obcego należy również zapoznać się z kulturą danego kraju, staram się w czasie zajęć przybliżać słuchaczom różne ciekawostki i informacje związane z krajami anglojęzycznymi. Najbardziej lubię współpracować z dorosłymi, ponieważ wbrew temu co się mówi, nie tylko dzieci są ciekawe świata. Dorośli również chcą go poznawać, ale w inny sposób i dlatego do każdego staram się mieć indywidualne podejście zwracając uwagę na potrzeby i możliwości. Pasję do nauczania języka angielskiego odkryłem w sobie podczas udzielania korepetycji, a teraz rozwijam ją z każdym dniem jako lektor Leader School.

Wiktoria Szymańska

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego

„With languages, you are at home anywhere.” – Edward De Waal
Jestem studentką filologii angielskiej, która jest ciekawa świata i nieustannie szuka okazji do kształcenia się. Moją pasją są podróże po anglojęzycznych krajach i nie tylko. Z doświadczenia wiem, jak niezwykle przydatną umiejętnością jest znajomość języka angielskiego, nie tylko w karierze zawodowej, ale także w celu nawiązywania niesamowitych znajomości na całym świecie. Serdecznie zapraszam na moje zajęcia, gdzie dokładam wszelkich starań, by zaszczepić w Państwu miłość do nauki języków obcych w bezstresowej atmosferze

Aleksandra Filipiak

Lektor

BIO:

Lektorka języka angielskiego 

Jestem studentką niderlandystyki na Wydziale Anglistyki UAM w Poznaniu. Języka angielskiego nauczam już 3 lata, ale z najmłodszymi pracuję od 7 lat w harcerstwie. Przez 3 lata jako instruktor ZHP prowadziłam gromadę zuchową, co uważam za najbardziej cenne doświadczenie pod względem dydaktycznym. Bardzo zależy mi na tym, aby moi najmłodsi kursanci czuli się podczas zajęć swobodnie i bezpiecznie. Zawsze staram się dostrzegać ich potrzeby i emocje. Jestem też zwolenniczką pozytywnej dyscypliny oraz komunikacji zbudowanej na szacunku i empatii. Podczas zajęć wprowadzam metody nauczania przyjazne mózgowi – dlatego podczas moich zajęć nigdy nie ma ciszy! 🙂 W wolnym czasie uwielbiam czytać, piec, jeździć na rowerze oraz pogłębiać swoją wiedzę o Południowej Afryce.

Artur Łuksza

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego i francuskiego, egzaminator TGLS

Jestem absolwentem filologii romańskiej, a obecnie kończę studia magisterskie z Tłumaczeń pisemnych na filologii romańskiej z angielską. Ukończyłem także historię. Wszystko na poznańskim UAMie. Od roku pracuję w Leader School jako lektor języka angielskiego i francuskiego. Na moich zajęciach najważniejsze jest stworzenie komfortowej atmosfery zarówno dla kursantów, jak i dla mnie. Moim zdaniem to klucz do czynienia postępów (i przyjemnego spędzenia czasu). Uwielbiam ciekawostki, więc często dzielę się nimi na lekcjach, głównie tymi z kategorii: języki, kultura i historia.

Gabriela Jóźwiak

Lektorka

BIO:

Lektorka języka angielskiego

„You can teach a student a lesson for a day, but if you can teach him to learn by creating curiosity, he will continue the learning process as long as he lives.” – Clay P. Bedford.

Absolwentka filologii rosyjskiej z angielską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, miłośniczka książek i kultury azjatyckiej. Języki stanowią istotną część mojego życia i są także pasją, którą chciałabym zarazić innych. Swoją przygodę z nauczaniem zaczęłam na studiach, udzielając korepetycji i zajęć indywidualnych. Często pomagam także członkom mojej rodziny, dlatego wiem, jak silny wpływ mają języki na nasze codzienne życie. Zawsze staram się być otwarta, uśmiechnięta i pomocna – wysłuchanie potrzeb kursanta, tych najmłodszych, trochę starszych lub dorosłych, jest dla mnie najważniejsze. Jestem także zwolenniczką uczenia się z humorem, poprzez skojarzenia i z jak największej ilości źródeł tak, aby zajęcia nie były nudne. Staram się zachęcać i pokazywać kursantom, że nauka angielskiego czy też innych języków nie musi być męcząca – jest to ciekawy proces, poprzez który można poznać nowych ludzi i dowiedzieć się wiele o sobie. 😊

Robert Dzianach

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego

Jestem lektorem języka angielskiego, i specjalizuję się w nauce dzieci i młodzieży. Zdawałem maturę międzynarodową IB oraz posiadam zaświadczenie znajomości angielskiego na poziomie C2, w postaci certyfikatu CPE. Obecnie studiuję lingwistykę angielską na poznańskim UAMie. Język angielski, jego historia, oraz kultura krajów anglojęzycznych, są moją wieloletnią pasją. Uważam, że nauka języka nie powinna być oparta wyłącznie na książkowym zapamiętywaniu reguł gramatycznych i słownictwa, ale i na ćwiczeniu prawidłowej wymowy oraz przyswajaniu wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Na lekcjach zawsze staram się mieć pewność, że moi uczniowie rozumieją każde przedstawione zagadnienie. Stawiam na otwarty i przyjazny kontakt z kursantem. Oprócz języka angielskiego pasjonuję się także muzyką, aktorstwem, i podróżowaniem. Uwielbiam również poznawać osoby z innych krajów i wymieniać się z nimi doświadczeniami.

Patrycja Walczak

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication, egzaminator TGLS

Jestem absolwentką filologii angielskiej o specjalności translatorskiej z dodatkowym wykształceniem pedagogicznym. Swoją przygodę z nauczaniem zaczęłam w 2015r. zaczynając od udzielania korepetycji podczas których odkryłam w sobie pasję do nauczania. Z siecią LS jestem związana od 2019r., od 2021r. pracuję również jako nauczyciel w szkole podstawowej. Pomagam na każdym poziomie we wszystkich grupach wiekowych. W nauczaniu języka najważniejsze jest dla mnie zrozumienie potrzeb językowych moich uczniów oraz przekraczanie barier językowych, które ograniczają swobodną komunikację. Lubię urozmaicać zajęcia i przekazywać wiedzę na wiele sposobów. Moją misją jest udzielenie pomocy językowej, tak aby potem móc wspólnie z moimi uczniami cieszyć się z osiągniętych wyników. Z zamiłowania jestem duszą artystyczną – kocham muzykę, kino oraz teatr 🙂

Karolina Mijalska

Lektor

BIO:

Lektorka języka angielskiego

Jestem studentką anglistyki na UAM, gotową podzielić się moją fascynacją językiem angielskim i kulturą anglojęzyczną. Jestem przekonana, że nauka języka powinna być nie tylko skuteczna, ale również przyjemna i pełna pozytywnej energii. Jako osoba otwarta na różnorodność kulturową, chętnie dzielę się również ciekawostkami związanymi z życiem i tradycjami anglojęzycznego świata. Moim celem jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale także rozbudzenie pasji do nauki i zainspirowanie do dalszego rozwoju. Wierzę, że każdy może osiągnąć sukces w nauce języka angielskiego, a razem możemy uczynić tę podróż niezapomnianą 🚀✨.

Urszula Machowska

Lektor

BIO:

Lektorka języka hiszpańskiego

Jestem filologiem hiszpańskim z doświadczeniem w nauczaniu oraz tłumaczeniach. Język hiszpański jest moją pasją, którą pragnę zarażać moich uczniów. Zależy mi na efektywnym nauczaniu języka. Doświadczenie zdobywałam już od 2011 r. ucząc młodzież ze szkoły ponadpodstawowej. Miałam również możliwość studiowania w Universidad de Castilla-La Mancha w Ciudad Real. Do moich zainteresowań należą podróże, minimalizm, języki romańskie oraz flamenco. 

Zofia Orzechowska

Lektor

BIO:

Lektorka języka włoskiego 

Absolwentka Filologii Włoskiej ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie studiuję filologię polską ze specjalnością: nauczanie języka polskiego jako obcego, również na UAM. Języki to moja pasja, zwłaszcza gramatyka. Kontrowersyjne, ale uwielbiam tłumaczyć zawiłości gramatyczne, pokazując moim uczniom, że nie taki diabeł straszny. Uwielbiam pracę z ludźmi. Podchodzę do każdego z uśmiechem i pozytywną energią. Jestem beznadziejnie zakochana w języku i kuchni włoskiej. W wolnych chwilach czytam, piekę i szydełkuję.

Wiktoria Rudzińska

Lektor

BIO:

Lektorka języka angielskiego

Od najwcześniejszych lat mojego życia pasjonuję się nauką języków obcych. Zawsze przyciągała mnie fascynująca rozbieżność słów i ich różnorodne brzmienie. Począwszy od klasy maturalnej, dzielę się swoją wiedzą, udzielając korepetycji z języka angielskiego i rosyjskiego. Moje podejście do nauczania opiera się na przekazywaniu wiedzy i pasji bez konieczności wywierania presji związanej z „wkuwaniem słówek czy gramatyki”. Podkreślam, że można połączyć swoje własne zainteresowania i pasje z nauką języka angielskiego, który towarzyszy nam obecnie na każdym kroku. Na moich lekcjach stawiam na humor i wykorzystuję nieoczywiste skojarzenia, aby uczynić naukę bardziej fascynującą. Główny nacisk kładę na to, JAK się uczyć, ponieważ to pytanie towarzyszyło mi przez wiele lat nauki w szkole.
Poza pracą uwielbiam spędzać czas na łonie natury oraz podróżować, odkrywać nowe miejsca i poszerzać horyzonty, zawsze znajdując czas na rozwijanie swoich zainteresowań.

Co mówią nasi klienci?

Bardzo profesjonalne prowadzenie lekcji, punktualne rozpoczęcie, tematyka prawnicza na wysokim poziomie, przygotowanie nauczyciela świadczyło zawsze o dużej kompetencji. Dobry kontakt mailowy i telefoniczny ze szkołą. Usługa technicznie działała bez zarzutu.

Kursant

Prowadzący zajęcia pan Paweł bardzo wymagający ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Bardzo miły i pomocny, doskonale posługujący się językiem niemieckim jeśli chodzi o tłumaczenia i akcent. Lekcje prowadzone praktycznie w 100 procentach w języku niemieckim. Zajęcia zawsze z materiałami do ćwiczeń. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w kursie.

Kursantka

Jestem zadowolony z udzielonej mi usługi Nauki języka angielskiego na poziomie B2. Zarówno obsługa administracyjna jak i część merytoryczna bez zastrzeżeń. Nie mam uwag.

Adam Piechocki

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Leader School Winogrady, lektorka z którą miałam zajęcia wykazywała się bardzo dobrą znajomością języka, miała świetne podejście do mojej osoby i duże pokłady cierpliwości. Cała placówka, za każdym razem kiedy miałam jakiekolwiek pytania czy wątpliwości w ekspresowym czasie na nie odpowiadała.

Kursantka

Z kursów korzystali między innymi:

Kto u nas uczy?

Na nasz wesoły pokład zawitali genialni lektorzy z pasją i ogromnymi pokładami energii do przekazywania wiedzy w formie multisensorycznych zabaw.

To wszechstronnie uzdolnieni ludzie, którzy z naturalną swobodą śpiewają z dziećmi piosenki, wykonują prace plastyczne, tańczą, pracują z ciałem prawie jak na scenie teatralnej, a przy tym cudownie motywują do angażowania się podczas zajęć i wypowiadania się po angielsku. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego teamu.

O nas

Jak wygląda szkoła?

Nasza szkoła mieści się w przestronnym budynku w dogodnej lokalizacji. Zadbaliśmy o to, aby kursanci uczyli się w jasnych, nieprzebodźcowanych salach, które pozwalają na lepszą koncentrację. Każdą salę dziecięcą wzbogaciliśmy o atrakcyjne dla dzieci i pobudzające ich zmysły materiały sensoryczne wraz z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi na każdych zajęciach. Sale dla dorosłych są kameralne i pozwalają na swobodny dialog.

Jak zapisać się na kurs?

Test poziomujący

Sprawdź swój poziom języka angielskiego lub niemieckiego

Bezpłatna lekcja pokazowa

Przetestuj zajęcia na darmowej lekcji. Przekonaj się do zajęć!

Zapisy na zajęcia

Gotowy, aby zapisać siebie lub swoje dzieci? Zapraszamy do naszej szkoły!

Aktualności na blogu

Poznaj aktualne trendy i porady w branży edukacyjnej