Co stoi za sukcesem marki Leader School Poznań Winogrady?

Lata pracy udowodniły nam, że wypuszczamy spod naszych skrzydeł absolwentów, którzy autentycznie potrafią wysoko latać pod względem językowym. A to oznacza, że czują pełną swobodę w komunikowaniu się w języku obcym. Dokładnie o to nam chodziło 🙂

 

Możemy więc uznać, że każdego dnia, od 2013 roku wypełniamy naszą edukacyjną misję w 100%. Przyczyniają się do tego: założyciel Leader School Jakub Kasperczak wraz z całym zespołem kapitalnych i zaangażowanych lektorów. To oni wszyscy z pełną pasją i motywacją pomagają blisko 600 uczniom doskonalić swoje kompetencje językowe i spełnić marzenie mówienia w języku obcym swobodnie i pewnie, bez cienia wstydu i wątpliwości.

 

Tyle energii, ile nasz zespół wkłada w nauczanie, tyle samo pragniemy i jemu przekazać. Dlatego w naszych standardach jest nieustanny rozwój kadry przez zapewnienie jej kompetentnych szkoleń i kursów. Wtedy dopiero czujemy pełną synergię działań, gdy możemy zatroszczyć się zarówno o słuchaczy, jak i o grono członków naszej załogi.

 

Jeśli jesteś na naszej stronie po raz pierwszy i szukasz skutecznej szkoły językowej, która zapewni Ci nowoczesne nauczanie z wysokimi efektami, to intuicja poprowadziła Cię we właściwe miejsce.

 

Dołącz do 600 szczęśliwych słuchaczy, którzy już korzystają z naszych nowoczesnych zajęć językowych w Poznaniu Winogrady.

Poznaj metody

Nasz zespół

Jakub Kasperczak

Właściciel

Oliwia Piskorz

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność Leo English i BLS Communication, egzaminator TGLS

Jestem lektorem języka angielskiego i nauczam na wielu poziomach: dzieci, młodzież i dorosłych. Zawód nauczyciela wybrałam świadomie, ponieważ lubię pracować z ludźmi, jednak dążę do tego aby w przyszłości zostać również tłumaczem. Jednym z powodów dla których zdecydowałam się zostać lektorem języka angielskiego jest fakt czerpania radości z interakcji z innymi ludźmi. Uważam, że potrafię znaleźć przysłowiową „nić porozumienia” z każdą osobą bez względu na wiek lub poziom motywacji do nauki języka. Swoją pracę mogę nazwać swoim hobby. Ponadto jestem kinomaniakiem i w wolnych chwilach staram się nadrobić zaległości w tej dziedzinie.

Olga Krahel

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego

Jestem studentką filologii norweskiej i prawa. Moją pasją jest podróżowanie i poznawanie innych kultur. Uważam, że nauka języków jest jedną z najcenniejszych umiejętności w dzisiejszych czasach. Uwielbiam pracować zarówno z młodszymi, jak i z dorosłymi. Sama rozpoczęłam naukę języka norweskiego w późnym wieku, wiec wiem jakie problemy mogą towarzyszyć kursantom w podobnej sytuacji. Jestem zwolenniczką nauki języka żywego i łamania barier językowych, bo przecież uczymy się języków by móc je później bez stresu wykorzystywać w prawdziwych sytuacjach i konwersacjach. Jestem także wielką miłośniczką teatru i kina, a także aktywnego spędzania czasu w naturze.

Martyna Pietrala

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication

Jestem miłośniczką języków obcych. Angielski towarzyszył mi od najmłodszych lat, dlatego z chęcią pomagam rozwinąć tę pasję u dzieci. Z niemniejszym entuzjazmem uczę również dorosłych i młodzież, bo sama podjęłam naukę hiszpańskiego i rosyjskiego w nieco późniejszym etapie mojego życia. Uważam, że na naukę języka nigdy nie jest za późno oraz że wszystko można osiągnąć przy odpowiedniej dawce zaangażowania i wysiłku. Jestem zwolenniczką uczenia z humorem i przy pomocy skojarzeń, tak aby nauka była przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Praca lektora daje mi dużo satysfakcji, gdyż uwielbiam pracować z ludźmi oraz widzieć efekty pracy moich uczniów. Wiem, że zapewnia to wiele nowych możliwości w późniejszym życiu, takich jak chociażby nowe znajomości czy poznawanie nowych kultur. W końcu na świecie jest zbyt wiele ludzi, aby ograniczać się tylko do tych, którzy posługują się naszym językiem ojczystym!

Katarzyna Jędraszak

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego

Język angielski towarzyszy mi od wielu lat. Trzykrotnie brałam udział w wymianach kulturowych jako Au Pair. W ten sposób zwiedziłam Hiszpanię, USA oraz Szwajcarię szlifując swoje umiejętności językowe. Uważam, że istnieje wiele sposobów na urozmaicenie lekcji językowych, tak aby nauka była pozytywnym doświadczeniem. Zawsze staram się być otwarta i serdeczna, zachowując poczucie humoru które jest niezmiernie ważne szczególnie dla moich młodszych kursantów. Jestem studentką kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu i zwolenniczką zdrowego trybu życia. Prywatnie jestem również miłośniczką sportów zimowych – do zobaczenia na stoku!

Dominika Bembnista

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication

”There is no knowledge that is not power.” – Ralph Waldo Emerson

Absolwentka filologii angielskiej, miłośniczka języków i kultury krajów anglojęzycznych. Ciekawa świata, marzycielka, ale też realistka, kiedy potrzeba. Preferuję social relationships od social distancing. Swoją przygodę z nauczaniem języka angielskiego zaczęłam w młodym wieku, udzielając korepetycji i prowadząc lekcje indywidualne. Dzielenie się wiedzą i zarażanie miłością do angielskiego u młodzieży, jak i dorosłych sprawia mi ogromną radość.
Practice makes perfect, czyli praktyka czyni mistrza. A praktyka to nie tylko gramatyka, zadania i teoria, ale też i filmy, seriale, muzyka oraz książki. Jedno nie wyklucza drugiego i oba bez siebie nie istnieją.

Adam Urban

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication

Absolwent Filologii Angielskiej ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to jedna z moich pasji, które staram się rozwijać każdego dnia, a także zarażać nią innych. Wychodząc z założenia, że w celu poznania języka obcego należy również zapoznać się z kulturą danego kraju, staram się w czasie zajęć przybliżać słuchaczom różne ciekawostki i informacje związane z krajami anglojęzycznymi. Najbardziej lubię współpracować z dorosłymi, ponieważ wbrew temu co się mówi, nie tylko dzieci są ciekawe świata. Dorośli również chcą go poznawać, ale w inny sposób i dlatego do każdego staram się mieć indywidualne podejście zwracając uwagę na potrzeby i możliwości. Pasję do nauczania języka angielskiego odkryłem w sobie podczas udzielania korepetycji, a teraz rozwijam ją z każdym dniem jako lektor Leader School.

Wiktoria Szymańska

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego

„With languages, you are at home anywhere.” – Edward De Waal
Jestem studentką filologii angielskiej, która jest ciekawa świata i nieustannie szuka okazji do kształcenia się. Moją pasją są podróże po anglojęzycznych krajach i nie tylko. Z doświadczenia wiem, jak niezwykle przydatną umiejętnością jest znajomość języka angielskiego, nie tylko w karierze zawodowej, ale także w celu nawiązywania niesamowitych znajomości na całym świecie. Serdecznie zapraszam na moje zajęcia, gdzie dokładam wszelkich starań, by zaszczepić w Państwu miłość do nauki języków obcych w bezstresowej atmosferze

Weronika Malach

Lektor

BIO:

Lektor języka hiszpańskiego.

Stawiałam pierwsze kroki w nauce języka hiszpańskiego jako dziecko. Miałam styczność z bajkami i serialami dla młodzieży, w których ten język był obecny. Zaciekawił mnie pod względem brzmienia i melodyjności, z jaką wypowiadają się jego użytkownicy. Postanowiłam wykonać skok na głęboką wodę, jakim była nauka w Zespole Szkół Ogólnokształcących z Oddziałami Dwujęzycznymi, współpracującej z Ambasadą Hiszpanii. Dzięki temu codziennie miałam kontakt z językiem hiszpańskim, co znacząco przyczyniło się do osiągnięcia dobrego poziomu jego znajomości. Poza tym miałam możliwość uczestniczenia w zajęciach z literatury i kultury, co stanowiło przedsmak tego, czym zajmuje się obecnie. Jestem studentką filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poza tym mam doświadczenie jako lektorka języka hiszpańskiego. Dokładam wszelkich starań, żeby lekcje były zróżnicowane i dopasowane do indywidualnych możliwości i preferencji ucznia. Zależy mi na tym, żeby podczas zajęć stworzyć przestrzeń do swobodnej konwersacji i poznania języka takim, jaki jest używany na ulicach Hiszpanii. Poza zainteresowaniami językowymi, kocham muzykę, śpiew, taniec i grę aktorską, co również pomaga mi w urozmaiceniu przekazywanych treści.

Paweł Ruthendorf-Michalski

Lektor

BIO:

Lektor języka niemieckiego

„Sukces przed wysiłkiem występuje jedynie w słowniku”

Uczę języka niemieckiego od wielu lat, pracując zarówno z dziećmi, jak i z młodzieżą i
dorosłymi. Ukończyłem filologię germańską na UAM w Poznaniu. W mojej pracy lektora dużą wagę przykładam do poprawności gramatycznej, ale najważniejszym aspektem jest radość z mówienia w języku obcym i używanie go jak najczęściej. Dbam, żeby język był praktycznym narzędziem, a jako manager i coach zdaję sobie sprawę z wartości, jaką w procesie nauki niesie ze sobą motywacja. Tych pokładów doszukuję się w uczniach i pomagam im wydobyć na zewnątrz to co najlepsze. Moją pasją jest sport, jestem instruktorem wschodnich sztuk walk, uwielbiam także wycieczki motocyklowe. Ponadto interesuje mnie rozwój osobisty i coaching.

Maciej Cześniuk

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego – specjalność BLS Communication, egzaminator TGLS oraz TELC

„You know what the secret of life is? (…) One thing. Just one thing. You stick to that…”

Myślę, że ten doskonale opisuje moje nastawienie do życia. Moją pasją są angielski i filmy. Uważam, że aby poznać dany kraj, nie wystarczy tylko język i nauczone „na blachę” czasy i słownictwo, ale też znajomość kultury: zwyczajów, literatury, świąt, filmów, a nawet kuchni. Dlatego też podczas moich zajęć staram się wpleść wyżej wymienione elementy i urozmaicić uczniom walkę z trybami warunkowymi.

Anastasyia Sushchynskaya

Lektor

BIO:

Lektor języka rosyjskiego

Język rosyjski jest moim językiem ojczystym. Na świecie żyje ponad 260 milionów ludzi, którzy również mogą pochwalić się ogólną znajomością rosyjskiego. Co więcej, język ten był codzienną mową wielu postaci znanych z kart historii: Iwana IV Groźnego, Katarzyny II, Mikołaja II Romanowa czy Włodzimierza Lenina, znajdując swoje miejsce na firmamencie zdarzeń również za sprawą słynnej rosyjskiej literatury. Głównym powodem dla którego zdecydowałam się zostać lektorem języka rosyjskiego jest fakt mojej wielkiej miłości do dzielenia się wiedzą z innymi. Uczucie, iż dzięki mojej pomocy ktoś zaczął płynnie władać językiem rosyjskim i wyruszył w dosłowną (bądź przenośną) podróż do Rosji jest niesamowite. Bycie lektorem jest dla mnie zatem nie tylko pracą, lecz również hobby, ponieważ mogę otworzyć przed kursantem świat nieznanych i niezwykłych ciekawostek języka rosyjskiego. Uważam, że potrafię znaleźć wspólną nić z kursantem oraz dopasować zajęcia pod jego preferencje i potrzeby. Na swoich zajęciach posługuję się zarówno książkami jak i materiałami audio/video, uznając, że wszechstronność stanowi podstawę w kompleksowej nauce języków.

Artur Łuksza

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego i francuskiego, egzaminator TGLS

Jestem absolwentem filologii romańskiej, a obecnie kończę studia magisterskie z Tłumaczeń pisemnych na filologii romańskiej z angielską. Ukończyłem także historię. Wszystko na poznańskim UAMie. Od roku pracuję w Leader School jako lektor języka angielskiego i francuskiego. Na moich zajęciach najważniejsze jest stworzenie komfortowej atmosfery zarówno dla kursantów, jak i dla mnie. Moim zdaniem to klucz do czynienia postępów (i przyjemnego spędzenia czasu). Uwielbiam ciekawostki, więc często dzielę się nimi na lekcjach, głównie tymi z kategorii: języki, kultura i historia.

Michalina Ostrowska

Lektor

BIO:

Lektor języka angielskiego i niemieckiego – specjalność BLS Communication

Jestem studentką kierunku filologicznego. Posługuje się językiem angielskim, niemieckim oraz rosyjskim! Szczególną sympatią darzę języki germańskie, a sam niemiecki miałam okazję praktykować mieszkając przez kilka lat w Niemczech. Prowadzę zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Chętnie pomogę również i Tobie!

Co mówią nasi klienci?

Bardzo profesjonalne prowadzenie lekcji, punktualne rozpoczęcie, tematyka prawnicza na wysokim poziomie, przygotowanie nauczyciela świadczyło zawsze o dużej kompetencji. Dobry kontakt mailowy i telefoniczny ze szkołą. Usługa technicznie działała bez zarzutu.

Kursant

Prowadzący zajęcia pan Paweł bardzo wymagający ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Bardzo miły i pomocny, doskonale posługujący się językiem niemieckim jeśli chodzi o tłumaczenia i akcent. Lekcje prowadzone praktycznie w 100 procentach w języku niemieckim. Zajęcia zawsze z materiałami do ćwiczeń. Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w kursie.

Kursantka

Jestem zadowolony z udzielonej mi usługi Nauki języka angielskiego na poziomie B2. Zarówno obsługa administracyjna jak i część merytoryczna bez zastrzeżeń. Nie mam uwag.

Adam Piechocki

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z Leader School Winogrady, lektorka z którą miałam zajęcia wykazywała się bardzo dobrą znajomością języka, miała świetne podejście do mojej osoby i duże pokłady cierpliwości. Cała placówka, za każdym razem kiedy miałam jakiekolwiek pytania czy wątpliwości w ekspresowym czasie na nie odpowiadała.

Kursantka

Z kursów korzystali między innymi:

Kto u nas uczy?

Na nasz wesoły pokład zawitali genialni lektorzy z pasją i ogromnymi pokładami energii do przekazywania wiedzy w formie multisensorycznych zabaw.

To wszechstronnie uzdolnieni ludzie, którzy z naturalną swobodą śpiewają z dziećmi piosenki, wykonują prace plastyczne, tańczą, pracują z ciałem prawie jak na scenie teatralnej, a przy tym cudownie motywują do angażowania się podczas zajęć i wypowiadania się po angielsku. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego teamu.

O nas

Jak wygląda szkoła?

Nasza szkoła mieści się w przestronnym budynku w dogodnej lokalizacji. Zadbaliśmy o to, aby kursanci uczyli się w jasnych, nieprzebodźcowanych salach, które pozwalają na lepszą koncentrację. Każdą salę dziecięcą wzbogaciliśmy o atrakcyjne dla dzieci i pobudzające ich zmysły materiały sensoryczne wraz z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi na każdych zajęciach. Sale dla dorosłych są kameralne i pozwalają na swobodny dialog.

Jak zapisać się na kurs?

Test poziomujący

Sprawdź swój poziom języka angielskiego lub niemieckiego

Bezpłatna lekcja pokazowa

Przetestuj zajęcia na darmowej lekcji. Przekonaj się do zajęć!

Zapisy na zajęcia

Gotowy, aby zapisać siebie lub swoje dzieci? Zapraszamy do naszej szkoły!

Aktualności na blogu

Poznaj aktualne trendy i porady w branży edukacyjnej